jak funguje bioklimatická neboli lamelová pergola?

 


Bioklimatická pergola
 přdstavuje nejmodernější trend hliníkových pergol. TOP produkt, který kloubí všechny zkušenosti získané vývojem a výrobou venkovních pergol s pohyblivou střechou. Funguje proti dešti i sněhu a umožňuje regulaci prostupu světla a vzduchu, zajišťuje neustále příjemné klima uvnitř pergoly i v interiéru domu.

 

Hliníková konstrukce pergoly

Základem bioklimatické pergoly je pevná celohliníková konstrukce vyráběná na milimetr přesně pro každý prijekt. Může stát samostatně, nebo se kotví do stěny domu. Vybírat lze z několika typů konstrukcí a velkého množství barevných odstínů. Všechny pergoly se vyrábějí na zakázku, dle přání zákazníka.  Naším hlavním a jediným dodavatelem je italská společnost Pratic.

 

Originální systém střešních lamel 

Střecha je tvořena bytelnými otočnými lamelami, které dodávají pergole kouzlo ve smyslu "open air culture“.  Celý lamelový systém je důmyslně propracovaný.

 • Lamely jsou při pohybu naprosto nehlučné díky silonovým pouzdrům a čepům, v nichž se otáčejí.
 • Vodící profil ovládající lamely je ukrytý uvnitř konstrukce.
 • Lamely jsou 100 % vodotěsné díky originálnímu profilu (bez nutnosti těsnění, které se časem vymačká).
 • Naše lamely nevyžadují žádnou údržbu ani po letech používání.
 • Nosnost plně uzavřené lamelové střechy je dle velikosti střechy až 200 kg/m2.
 • Dešťová voda (i tající sníh) odtéká přes lamely do konstrukce pergoly svodem ukrytým ve sloupcích do kanalizace nebo pod podlahu terasy.

 

Jak funguje bioklimatická pergola?

Největším benefitem bioklimatické pergoly je právě možnost naklápění lamel. Jejich otáčením si vytváříte stín,  nebo pouštíte světlo na terasu i do interiéru domu. Uzavřené lamely umí svým odrazem světlo do interiéru i přinášet. Naklopením také zajistíte optimální, přirozenou cirkulaci vzduchu. Lamelová pergola ochrání venkovní prostory před sluncem, deštěm, sněhem a lze je ovládat i za vysokého větru. Celoroční využití bez ohledu na počasí.

 

Boční screenové rolety, které mohou pergolu dopňovat, zajišťují naprostou ochranu soukromí. Používané textilie jsou pohledově prostupné (vidíte ven, dovnitř ne). Chrání před sluncem, deštěm, větrem, i chladem. Přitom umožňují lehký prostup vzduchu.  Společně s naklopenými lamelami dochází uvnitř pergoly k přirozené cirkulaci vzduchu.

K uzavření prostoru pergoly můžete zvolit i bezrámová skla, která lze v případě potřeby libovolně odsouvat do stran.

Bioklimatická pergola chrání před přílišným horkem v letních měsících, zároveň pomáhá v zimě přivést do domu žádoucí světlo a teplo, čímž si vysloužila zařazení do skupiny „ECO friendly“. Vás může těšit nejen možnost celoročního používání, ale i úspora na energiích.

 

Nadčasový design

Velkou předností bioklimatických pergol je jejich severo-italský původ. Italská spolešnost Pratic se vyznačují nejen výrobou opravdu kvalitních produktů, ale také naprosto jedinečným designem. Pergoly jsou propracované do posledního detailu, za zmínku stojí například lehce zaoblené hrany konstrukce pergoly, které eliminují možnost poškození.

Vkusný vzorník barev, které se hodí opravdu ke každé stavbě. Detaily ve formě skrytíých šroubů, spojů, vodících lan, kabelů, dokonce i motoru pergoly, nic z toho u své pergoly neuvidíte. Vše je dálkově řízené pomocí ovladače. Pergolu můžete ovládat i chytrým telefonem, nebo napojit na inteligentní systém řízení domu.

 

Celý systém zajišťuje příjemné klima nejen pod pergolou, ale i v interiéru domu, či bytu.

Bydlete venku

Pergola může být označována i jako zahradní přístřešek. Ovšem moderní bioklimatická pergola je váš nový obývací prostor, klidně si pořiďte další sedačku a bydlete venku. Bioklimatická pergola je vzdušný, obyvatelný prostor plný světla, využitelný téměř po celý rok.

 Maximálně vhodné jsou pro hotely, penziony, restaurace a kavárny, které mohou díky lamelové ,bioklimatické pergole nabídnout svým návštěvníkům příjemné posezení „venku“bez ohledu na počasí.

 

Výhody bioklimatické pergoly

 • Exkluzivní design, vyrobeno v Itálii
 • 5 let záruka
 • Kvalitní hliníková konstrukce
 • Zcela vodotěsná lamelová střecha
 • Integrovaný žlab a svod vody
 • Tiché natáčení lamel
 • Zatížení střechy až 200 kg/m2
 • Výběr barvy konstrukce, lamel, rolet
 • Možnost integrovaného LED osvětlení
 • Možnost doplnění pevných skleněných bočních stěn nebo screenových rolet
 • Možnost přidání topného tělesa, infrazářiče
 • Dálkové ovládání, možnost ovládání smartphonem, napojení na chytrou domácnost
 • Možnost spojování modulů pergol bez duplikovaných spoupků 
 • Bezúdržbový provoz

 

 

Staveko Trade s.r.o.

 Jediná společnost v ČR, která dodává  lamelové pergoly, hliníkové i dřevěné pergoly s pohyblivou, zcela nepromokavou střechou.

 Zpět

slide1
konzultace a návrhy zdarma
Pomůžeme vám s návrhem nejlepšího řešení.

Realizujte vaše představy s námi.

slide1
PERGOLA GALATEA
Největší bioklimatická pergola v České republice

Má rozměry plaveckého bazénu.

slide2
Údržba a servis
Připravte vaši pergolu na novou sezónu.

Zajišťujeme pravidelný záruční i pozáruční servis, čištění a údržbu.

slide1
NAŠE SLUŽBY
Vytváříme moderní a funkční řešení na míru.

Zajišťujeme kompletní realizace i stavební přípravy