Vytváříme radost ... 

Náš příběh

Psal se rok 2011.  Česká ekonomika se po celosvětové krizi vracela do normálu a my jsme věděli, že je ta praví chvíle vystoupit ze zajetých kolejí a pustiti se do něčeho zcela nového. Lenku její bohaté zkušenosti ze zahraničních společností táhly k obchodu. Já se základy ekonomie a zkušenostmi ze stavebnictví chtěl budovat něco hmatatelného.

Po několika jednáních v italské společnosti Pratic, která právě vstupovala do éry velkého rozvoje, jsme společně s mojí ženou Lenkou založili společnost Staveko Trade a za veškeré úspory a půjčku pořídili základní vybavení. Z improvizované kanceláře obývacím pokoji jsme začali dělat osvětu systému pohyblivých pergol, který v Čechách téměř nikdo neznal. S Lenkou jsme zastali všechny profese - obchod, marketing, účetnictví i projekci. Pergoly jsme z moderního výrobního závodu ležícího nedaleko italského Udine sami vozili až k zákazníkům. S jedním technikem a ochotnými kamarády jsme se pouštěli do prvních nesmělých instalací.

Osobitý přístup a kvalitní výrobky sklízely pozitivní ohlasy. Kladné reference nám přinášely nové zákazníky a pod spojení slov „pohyblivé pergoly“ jsme po dvou sezónách mohli prezentovat desítky realizovaných projetů. Se zvyšujícím se počtem zákazníků se rozšiřoval náš tým a rostly nároky na prostor potřebný k prezentaci, výrobě a skladování našich pergol, jejichž výhradním dodavatel byl a stále je společnost Pratic. Z obývacího pokoje a garáže jsme se přes pronajaté prostory přesunuli do vlastního areálu u sjezdu č.144 dálnice D35 na Pardubicku.

Současné Staveko Trade se specializuje na kvalitní řešení venkovních prostor s využitím pohyblivých pergol  italského výrobce Pratic, který je naším hlavním partnerem. Na trhu moderních pergol nekonkurujeme nízkou cenou, ale vysokou kvalitou, smyslem pro detaily a profesionálním servisem. Důležitý je pro nás osobitý přístup k naším zákazníkům i k námi realizovaným projektům.

Tomáš Kotfald

spolumajitel

 

 

 

 

chytrá pergola STAVEKO

 

 

Víme, co vám nabízíme.


S naší pohyblivou pergolou Fusion

trávíme ty nejhezčí rodinné chvíle.

 

 

Pratic by STAVEKO

Naším hlavním partnerem pro pohyblivé systémy střech je italská originální společnost Pratic, která pro vás více než 50 let vyvíjí a vyrábí unikátní pergoly s pohyblivým zastřešením, venkovní rolety a další nadstandardní stínící techniku.

Tisíce vyrobených pergol a jejich provoz ve všech koutech světa umožňují společnosti neustálý technický vývoj a zdokonalování produktů. Díky výhradnímu využití dílů z vlastní výroby nejsou výrobky Pratic omezeny po technické ani vzhledové stránce, jak tomu bývá při použití univerzálních komponentů. 

Veškeré produkty společnosti Pratic jsou vyráběny v nových, moderních prostorách o ploše 20.000m2. Pratic podle své filosofie spolupracuje s ověřenými partnery a dává přednost trvalým a pevným obchodním vztahům s vybranými společnostmi. U nás ve STAVEKO TRADE respektujeme preciznost výrobků Pratic a se stejnou pečlivostí zajišťujeme komplexní služby od vypracování návrhu, přes dodávku a montáž až po pravidelný servis. K dokonalým výrobkům Pratic, které tvoří základ našeho úspěchu, vybíráme a dodáváme příslušenství stejné kvality.